Verta žinoti

Atgal

Apie audinius (4) .

2017 05 30

Batistas – nestoras drobinio pynimo medvilninis audinys, šiek tiek permatomas. Labiau naudotinas vaikų, kūdikių patalynei. Labai laidus orui, nešiltas. Gali būti lygiaspalvis arba margintas.

 Medvilnės ir sintetikos mišinys nėra toks patvarus ir ilgaamžis lyginant su 100% medvilne, tačiau labai lengvai lyginamas, mažiau glamžosi, greičiau džiūna.

Gofruota medvilnė turi visas 100% savybes, bet jos nereikia lyginti, tai ir yra didžiausias pranašumas.

Linas retesnis ir šiurkštesnis, sunkus, tvirtas. Jis nepamainomas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą. Žiemą linas maloniai šildo. Be to, turi antibakterinių savybių, tinka alergiškiems žmonėms, laidus orui, tačiau sudėtingesnė yra jo priežiūra, lyginimas.

TENCEL-yra funkcionalus pluoštas gautas iš gamtos, gaminamas iš medienos, kuri imama tik iš griežtai kontroliuojamų miškų, ribojant medžių kirtimą. Jis yra botaninės kilmės, išgaunamas iš medienos masės. Pluošto gamyba yra labai ekologiška ji remiasi uždaro gamtinio ciklo sistema, pluoštas suyra gamtoje be jokių neigiamų liekamųjų pasekmių, yra ekologiškas, patogus ir švelnus. TENCEL ® išradimas atvertė naują skyrių audinių istorijoje. TENCEL ® suvienija kitų pluoštų gerasias savybes: geriau sugeria drėgmę nei medvilnė yra švelnesnis nei šilkas, šiltesnis už vilną ir vėsesnis nei linas.